Spłycenie lordozy lędźwiowej i widoczne ognisko w trzonie kręgu L1 w badaniu MR
Witam, proszę o interpretację badania mr. Spłycenie lordozy lędżwiowej , w trzonie kręgu L1 widoczne ognisko o wymarach 15x13 o morfologii sygnału odpowiadajacej naczyniakowi. Zmiany degeneracyjne typu Modic I-II blaszek granicznych przyległych trzonów kręgów na poziomie L4/L5. Tarcza m-kręgowa zmieniona degeneracyjnie. Na poziomie L4/L5 widoczna szerokopodstawna,prawostronna dokanałowa protruzja tarczy m - kręgowej ze zmniejszeniem przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Niestety w powyższym opisie nie zawarła Pani konkretnego pytania. Aby móc się wypowiedzieć konieczne jest poznanie objawów, wykonanie badanie lekarskiego oraz łącznej analizy wykonanego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.