Spłycona lordoza lędźwiowa, cechy częściowego odwodnienia i przedniego uwypuklenia krążków międzykręgowych

MR kręgosłupa L/s Spłycona lordoza lędzwiowa,cechy częściowego odwodnienia i przedniego uwypuklenia krązków międzykręgowych na wysokości L5/S1 i L3/4 niższe sa przestrzenie między kręgowe na tych poziomach, bardziej poziomo położona kość krzyżowa. L5/s1 przepuklina tylna centralno-boczna i śródotworowa prawostronna 5mm.zwęza kanał kręgowy do 10-11mm L4/5 i L3/4 drobne centralne wypukliny 2.5mm szerokosć kanału do 10mm . Boli mnie caly dolny odcinek kregosłupa 2 blokad pod kt pomogly na chwile .

Zmiany w zakresie kręgosłupa są znacznie nasilone co w połączeniu z dolegliwościami, brakiem efektu terapeutycznego i rehabilitacji może wymagać leczenia operacyjnego. Radzę w tej sprawie jeszcze skonsultować się z neurochirurgiem.