Sposób noszenia okularów a wada wzroku

Czy noszenie okularów "pod kątem" pogarsza wadę i powoduje inne schorzenia? W moim wypadku jest to krótkowzroczność -7,5 D "zmieszana z astygmatyzmem". Badanie komputerowe nie wykazało pogorszenia, a mimo to wg mnie ono jest. Oprócz tego od jakiegoś czasu chwilę po mrugnięciu obraz jest ostry, ale za chwilę "rozmywa się", a wokół konturów różnych przedmiotów zaczyna robić się poświata. Okulista twierdzi, że nie może dać silniejszych okularów (szkiełko o 1,5 D większe nie pomagają. O co chodzi?

Witam.może być u Pana pewne osłabienie plamki żółtej związane z myopia. Zalecam Relax ze spacerami suplementacje np Nutrof 1x dz rano i spokój. Nie wymagamy cudów. Jeżeli nadal będzie Pan źle widział można zrobić Oct plamek. Pozdrawiam serdecznie