Sposób przyjmowania antybiotyku Tetralysal

Witam! Mam pytanie odnosnie antybiotyku ktory zostal mi przepisany przez dermatologa Tetralysal.... kiedy wrocilam do donu okazało się że sa to kapsulki ktorych niestety nie potrafie połknąć mimo prób....chcialabym zatem wiedziec czy moge wysypac ich zawartosc i wypic? Prosze o szybka odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę spróbować połykać tabletkę z pokarmem. Nie powinno się bowiem wysypywać jej zawartości.

Można ponownie udać się na wizytę do lekarza i poprosić o przepisanie innego antybiotyku, aby tabletki były mniejsze jeśli są problemy z ich połknięciem, zapewne z tej grupy leków jakiś zamienny antybiotyk można będzie przepisać.