Izotziaja isotretinoinum oraz Klindacin na krosty na pośladkach

Witam serdecznie. Lekarz dermatolog przepisał mi dwa żele na krosty na pośladkach ('izotziaja' isotretinoinum 0,5 mg/g oraz klindacin T 10mg/g). Chciałbym zapytać jak mam stosować lek Izotziaja? Niestety, zapomniałem jak mam to robić, a jestem za granicą i nie mam możliwości na ten moment skonsultować tego z moim lekarzem. Jak często powinienem stosować lek Izotziaja? Czy należy go stosować dwa razy dziennie wcierając żele w cały pośladek czy raczej ograniczać się do stosowania miejscowego bezpośrednio na krosty? I jeszcze przy okazji chciałbym dopytać jak wygląda kwestia skutków ubocznych leku Izotziaja? Czy mogą się po nim pojawiać na przykład zaczerwienienia albo problemy z siedzeniem/chodzeniem? Czy efekty działania leku Izotziaja powinny być widoczne w miarę szybko? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie ustalić dawkowanie w ramach porady internetowej. Sugeruję kontakt z lekarzem, który zalecił leki.