Sposoby leczenia MDS RAEB

mam 52 lata zdjagnozowano u mnie MDS RAEB 1 po 3,5 roku co mam robic na jakie leczenie się zgodzić,czy nie jest już póżno. Blasty 5-8% szpiku,l,leukocyty 2,9,plt 45 ,Erytr.4tyś.Hb 13.6.Od 3.5 roku jestem pod opieką hematologa ze względu na niskie plt i leukoc. które miały powolna tendencje spadkową w ciągu 3 lat.PO 3 LATACH WYMUSIŁAM NA LEKARZU TREPANOBIOPSJĘ no i wyszło. proszę o pomoc.

O sposobie terapii powinien decydować pacjent razem z lekarzem prowadzącym, który przedstawia możliwe leki i zabiegi, wszelaki za i przeciw. Akurat w wypadku zespołów mielodysplastycznych są dosyć sztywne wytyczne z konkretnymi kryteriami, oparte na wynikach najnowszych badań ( np nie zawsze opłaca agresywnie się leczyć wolno postępujących zmian o niskim ryzyku transformacji ). Na pewno jednak opłaca się leczyć.