Sposoby na podniesienie zbyt niskiego ciśnienia krwi

Dzień dobry, Mam 30 lat, jestem szczupłą, w formie kobietą, która nie ma raczej problemów zdrowotnych, jednakże zawsze cierpiałam na niskie ciśnienie. Od jakiegoś czasu problem ten zaczął mi coraz bardziej przeszkadzać, gdyż budzę się z bólami głowy, czasem większymi, czasem mniejszymi. Moje ciśnienie w większości wynosi 97/57. Czy jest jakiś naturalny środek na podniesienie ciśnienia (solę już dość dużo). Chciałam też zapytać czy takie ciśnienie może oznaczać jakiś większy problem. Dzięku

Dzień dobry,

Sugerowałbym Pani oznaczenie stężenia kortyzolu we krwi. Skłonność do niskich wartości ciśnienia tętniczego może wiązać się z niedoczynnością kory nadnerczy. Jednym z objawów jest również zwiększony apetyt na sól. Kortyzol należy oznaczyć ok. 7-8 rano, potem jego stężenie fizjologicznie spada. Jeśli wartości będą za niskie, proszę jak najszybciej skontaktować się z endokrynologiem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz