Sposoby na zdjęcie koloru farby z włosów

Czy jest jakiś domowy sposób na zejście z farbowanych włosów?Nie chce od razu ich całych ścinać :( mam włosy za łopatki,odrosty do uszu, ale jak bym miała obciąć to wtedy musiały by być bardzo krótkie :(

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Witam, problem z usunięciem farby jest taki, że jest ona zamykana w łuskach włosa i aby ją usunąć, należy te łuski otworzyć, co w warunkach domowych jest bardzo trudne bez ich silnego uszkodzenia. Moją pierwszą propozycją jest cierpliwe oczekiwanie na zmycie koloru - to jednak może trochę potrwać. Drugą opcją jest aplikacja dekoloryzatora (w pewnej odległości od skóry głowy), który działa delikatniej niż rozjaśniacze, choć i efekt jest subtelniejszy. Polecam udać się do dobrego fryzjera, który uwolni włosy od niechcianej farby bez uszczerbku. Pozdrawiam.