Spóźniający się okres a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Witam . Mam problem ponieważ spóźnia mi sie miesiączka juz 11 dni. Zazwyczaj mam regularne cykle . Z partnerem zawsze sie zabezpieczamy poprzez prezerwatywe. Zrobiłam 4 testy i wszystkie wyszły negatywne ale okresu dalej brak. Co moze sie dziać ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli 4 testy ciążowe są negatywne, ryzyko ciąży zdecydowanie nie jest wysokie. Tym bardziej, że ciąża nie jest jedyną możliwą przyczyną braku miesiączki. Może być to bowiem także wynik zaburzeń hormonalnych, schorzeń narząów płciowych, schorzeń ogólnoustrojowych, itd. W celu wyjaśnienia przyczyny oraz postawienia konkretnej diagnozy sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.