Spóźniający się okres po poronieniu

witam, od 5 dni spóźnia mi się okres, wykonałam już testy i nic. Zawsze był regularny, dodam, że w styczniu straciłam dziecko (10 tc) i bardzo chciałabym żeby te testy okazały się błędne... Jutro zrobię badanie krwi na hcg, ale czy jest możliwość żeby był obniżony na początku ciąży lub czy są jakieś czynniki które mogą mieć wpływ na jego obecność, bo testy domowe też są wykonywane na bazie obecności hcg i wyszły ujemne, a nie chcę się zawieźć. Proszę o odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli testy ciążowe daję ujemny rezultat to najprawdopodobniej badanie z krwi także okaże się ujemne. Nie ma konieczności wykonywania badania z krwi. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.