Spożycie dwóch piw dzień przed pobraniem krwi przy niedoczynności tarczycy

Witam, mam 22 lata leczę niedoczynność tarczycy. Moje pytanie brzmi czy jak wypije 2 piwa dzien przed pobraniem krwi wynik moze byc bledny? Czy na pobranie krwi trzeba byc na czczo? I czy przed pobraniem mam zazyc eutyrox?

Dobry wieczór,
Wypicie dwóch piw wieczorem przed badaniem może mieć wpływ na stężenie TSH we krwi, więc odradzałbym piwo dzień przed badaniem lub sugerował przesunięcie badania na inny dzień. Tak, przed badaniem powinien być Pan na czczo i nie powinien Pan zażywać Euthyroxu - lek należy zażyć zaraz po pobraniu krwi, dobrze popijając wodą (oczywiście obowiązuje min. 30 min przerwa przed posiłkiem po zażyciu Euthyroxu).

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz