Wypicie czterech piw dzień przed badaniem tomograficznym głowy z kontrastem

Witam. Mam takie pytanie. Jutro na godzinę 12.30 mam ustalone badanie tomograficzne głowy z kontrastem a wypiłem dzisiaj 4 piwa. Czy to w niczym nie przeszkadza?

Witam serdecznie,

Na badanie TK głowy z kontrastem należy zgłosić się na czczo tj. co najmniej 6h wcześniej nie należy przyjmować pokarmów stałych, można pic wodą niegazowaną. Zaleca się dzień przed badaniem wypić dodatkowo ok. 1 litrów płynów niegazowanych (pacjenci dializowani do decyzji lekarza nefrologa). Jeśli przyjmuje Pan leki na stałe to należy przyjąć je o stałej porze bez zmian. Sugeruję aby na przyszłość przed planowanym badaniem TK czy innym radiologicznym, nie spożywać alkoholu.

Pozdrawiam.