Spożycie pokarmów przed badaniem tomografii komputerowej nerek

Witam, poważne mam przeciwwskazanie zdrowotne do bycia na czczo, a muszę wykonać tomografię komputerową nerek w kierunku kamieni. Czy mogę jeść przed badaniem pokarmy takie jak np. jogurt i pić wodę czy też znacząco wpłynie to na przekłamanie wyniku?

Witam serdecznie,

W przypadku badania TK, zwłaszcza TK z kontrastem nie powinno przyjmować się na 6 godzin przed badanie jakichkolwiek pokarmów stałych i płynów. W przypadku przyjmowania na stałe leków, należy przyjąć leki o stałej porze. Związku z tym, iż ma Pan przeciwwskazanie do bycia na czczo, sugeruje skonsultować się w tej sprawie z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni TK, która ma badanie wykonać.

Pozdrawiam.