Starania o dziecko a tomografia komputerowa
Staramy się z mężem o dziecko.W najblizszym czasie mąż będzie mial wykonywana tomografie z kontrastem.Ile trzeba odczekac od badania do zaplodnienia?Czy tomografia ma negatywny wplyw na męskiej nasienie?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
To zależy jaki obszar anatomiczny będzie badany. Jeśli mąż będzie miał wykonane badanie TK (tomografia komputerowa) kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, jamy brzusznej lub miednicy, to ginekolodzy zalecają aby odczekać trzy miesiące i wówczas starać się o dziecko. Ale sugeruję najlepiej porozmawiać o tym z Pani ginekologiem lub radiologiem w Pracowni TK, która będzie badanie wykonywać.
Pozdrawiam.