Starania o ciążę po badaniu tomografii komputerowej głowy
Witam, miałam w dniu dzisiejszym wykonane badanie tomografię komputerową głowy z kontrastem chciałam zapytać czy są jakieś przeciwwskazania do zajścia w ciążę zaraz po badaniu ? czy rzeczywiście trzeba odczekać 4 miesiące ?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Z reguły po badaniu TK głowy nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę. Ale niektórzy ginekolodzy jednak mimo wszystko zalecają odczekać 3-4 miesiące i dopiero wtedy starać się o dziecko.
Dlatego sugeruję aby udała się Pani do swojego lekarza ginekologa i z nim się skonsultowała.
Pozdrawiam.