Badanie tomograficzne głowy a kontrast

Witam, za kilka dni mam mieć badanie tomograficzne głowy, prywatnie. Chciałabym wiedzieć, czy od razu dostanę kontrast, czy tylko wtedy, jeżeli będzie widać jakieś nieprawidłowości? Prawdę mówiąc, wolałabym tego uniknąć, ponieważ czytałam o niebezpieczeństwach z tym związanych... Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Wszystko zależy jakie badanie zlecił na skierowaniu lekarz. Może być to badanie z kontrastem lub bez kontrastu i ewentualne podanie go w trakcie badania na zlecenie radiologa.
Proszę zapytać o tą kwestię personel Pracowni TK, która badanie ma wykonać.

Pozdrawiam.