Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tomografia głowy a miesiączka

Witam mam pytanie za parę dni mam tomografię głowy i prawdopodobnie w tym samym czasie dostanę okres czy podczas okresu moze byc wykonana tomografia tym bardziej ze bardzo zle znoszę miesiączki?i jesli nie jestem pewna czy jestem uczulona to jest mozliwosć podania kontrastu i czy podczas badania lekarz jest z pacjentem?A po za tym jak długo trwa takie badanie TG.Proszę w miarę o szybką odpowiedz
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Tomografia komputerowa 3D

Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.

Witam serdecznie,

Badanie TK głowy trwa około 10-15 minut w zależności czy badanie jest z kontrastem czy bez kontrastu. Jeśli istnieje możliwość, że jest Pani w ciąży to nie zaleca się wykonania badania TK. Natomiast jeśli nie ma podejrzenia ciąży i będzie Pani w trakcie miesiączki, to nie ma przeciwwskazań. Jeśli podejrzewa Pani, że może być Pani uczulona na jod, na bazie którego jest środek kontrastowy, to proszę poinformować personel Pracowni TK. Natomiast w trakcie badania będzie czuwał radiolog, więc w razie jakichkolwiek sytuacji nagłych będzie reagował.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy