Spożywanie alkoholu na początku ciąży

witam mam pytanie a mianowicie jestem w 17 tyg ciazy na poczatku nie wiedzac o ciazy pilam alkochol nigdy wczesniej tego nie robilam ale umarl mi brat i nie wiedzac o ciazy codziennie przez 4 yg pilam alkochol 1 butelke wina zrobilam test ciazowy ktory pokazal wynik 3 jestem zalamana popadam w depresje mysle oo usunieciu ciazy czytalam o zespole fas jestem slaba psychicznie w zyci nie poradzila bym sobie z swiadomoscia ze zrobilam dziecku krzywde zabila bym sie ciagle o tym mysle

Aleksander Ropielewski

Nie należy się załamywać. Przerwanie picia alkoholu na pewno już dobrze zrobiło dziecku, a ew. zaburzenia należy ocenić w badaniu USG ciążowym. Możliwe, że nie doszło do żadnych uszkodzeń lub są one minimalne. Obecnie prosze skupić się na zdrowym styu życia i zilansowanej diecie - to najlepsze co może Pani zrobić dla swojego dziecka.