Picie alkoholu do 5. tygodnia ciąży

Dzien dobry. Zanim dowiedzialas sie, ze jestem w ciazy pilam alkohol, t.j. do piatego tygodnia wlacznie, (3 tydzien od zaplodnienia). W zwiazku z tym mam pytanie, czy wypity alkohol mogl miec wplyw na rozwoj plodu, czy istnieje szansa na to, ze dziecko nie bedzie mialo zespolu FAS? Z powazaniem Katarzyna

Piotr Pilarski

Istnieje szansa, że u dziecka rozwinie się ten zespół jednak zwykle na wczesnym etapie ciąży toksyny działają tak, że albo powodują poronienie albo nie mają wpływu na płód.

Pozdrawiam.