Spuchnięte wargi sromowe, grzybica - jak wyleczyć?

Witam, mam takie pytanko, ponieważ od czasu do czasu dostaję grzybicy pochwy. I albo sama znika albo biorę leki, które przepisuje mi lekarz, lecz ostatnio bardziej to się wszystko nasiliło, większy ból, pieczenie i poszłam z tym do lekarza. Przepisał mi maść i tabletki dopochwowe na 6 dni i fakt przeszło, ale niestety na ok. 3 tygodnie. Potem znowu się zaczęło, najpierw ból, pieczenie i delikatne swędzenie, do tego wydzielina biała jak serek i z dnia na dzień coraz gorzej, bo moje wargi, łechtaczka spuchły strasznie. Dodatkowo są czerwone i tak bardzo swędzą, że wytrzymać nie mogę. Poszłam do lekarza, powiedziałam, że jest gorzej niż ostatnio, a on nawet mnie nie zbadał i przepisał lek dopochwowy na 6 dni i tabletki 4 po 1 przez 4 tygodnie, lecz to mi niezbyt pomaga i smaruję wargi kremem i wtedy czuję ulgę na jakiś krótki czas. Lecz nigdy w życiu tak nie miałam żeby, aż tak to wyglądało. Czy to na pewno grzybica i czym to leczyć? Mamy święta, lekarze już nie przyjmują i co robić dalej tym smarować i brać leki jak lekarz przepisał?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety fakt, że do tej pory przyczyną dolegliwości była grzybica pochwy nie wystarcza, żeby bez badania stwierdzić, że również tym razem objawy są nią spowodowane. Chociaż nie jest to wykluczone.
Być może doszło do podrażnienia wrażliwych okolic intymnych na przykład w wyniku stosowanych leków, lub może zmieniła Pani coś ostatnio i wprowadziła nowy produkt- na przykład proszek do prania, płyn do płukania, żel do higieny intymnej?

Stosowany przez Panią krem jest wskazanyw przypadku infekcji wirusowych i w dodatku nie wolno używać go na błony śluzowe, proszę więc tego nie robić. Może być przyczyną pieczenia, mimo że przynosi krótkotrwałą ulgę.

Najlepszym wyjściem byłaby ponowna wizyta u lekarza, może Pani lekarz nie przyjmuje, ale warto spróbować wybrać się do innego specjalisty, tym bardziej że dolegliwości Pani doskwierają.
Jeżeli się nie uda proszę poprosić w aptece o maść stosowaną w przebiegu grzybicy, a zaraz po świętach umówić się z lekarzem na wizytę.

Pozdrawiam