Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica czy może coś innego?

Mam problem: od 2 lat jestem mamą i właśnie wszystko zaczęło się od kiedy byłam w ciąży, ginekolog stwierdził, że mam grzybicę pochwy (fakt objawy się zgadzały: twarożkowa wydzielina, zaczerwienienie, ranki, świąd a następnie pieczenie). Przepisał mi wtedy maść oraz tabletki dopochwowe - pomogło, lecz od pewnego czasu znów objawy się pojawiły jednakże bez wydzieliny, strasznie swędzi i piecze a także bolą mnie te ranki, nic jednak nie było by w tym dziwnego lecz owe objawy pojawiają się kiedy kończy mi się miesiączka i zaczynam znów brać tabletki antykoncepcyjne, do tego zawsze po miesiączce golę miejsce intymne, a także kocham się z mężem. Umówiłam się na wizytę u ginekologa, ale tuż przed końcem roku i chciałabym się dowiedzieć czy to grzybica, bo myślałam czy może to być spowodowane reakcją na spermę czy może chodzi tu o tabletki, jakie badania wykonać przed wizytą u ginekologa aby przyspieszyć ocenę sytuacji.

KOBIETA ponad rok temu

Planowanie ciąży a palenie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy! 
Objawy sugerują prawdopodobnie infekcję grzybiczą. Czasami objawy mogą być mniej nasilone.
Badaniem, które powinno być wykonane jako pierwsze i warunkuje ewentualne badania dodatkowe jest badanie fizykalne.

Doustna antykoncepcja, podrażnienia związane z depilacją stwarzają warunki w których zwiększa się ryzyko infekcji grzybiczych i bakteryjnych.
Do czasu wizyty ulgę bądź nawet wyleczenie może przynieść k**, lek przeciwgrzybiczy do użytku zewnętrznego dostępny bez recepty. Może być stosowany przez ok tydzień.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy