Czy to grzybica czy opryszczka?

Parę dni temu zauważyłam biały śluz typu serowatego, dokuczało mi swędzenie i pieczenie. Udałam się do ginekologa, który stwierdził, że to grzybica pochwy. Otrzymałam tabletki doustne i dopochwowe. Po trzech dniach stosowania leczenia pojawił się okres i duże czerwone bąble na wargach sromowych. Ból jeszcze większy niż przed podjęciem leczenia. Proszę o poradę co to może być. Czy takie objawy towarzyszą grzybicy?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Serowate białe upławy to objaw grzybiczego zakażenia pochwy.
Natomiast bąble na wargach sromowych mogą być objawem opryszczki, zakażenia bakteryjnego lub uczulenia.

Z poważaniem