Śruby po operacji przesunięcia guzowatości kości piszczelowej i rekonstrukcji więzadeł bocznych

Miesiąc temu miałam operacje przesunięcia guzowatości kości piszczelowej i rekonstrukcje więzadeł bocznych. Pan doktor ,,wkręcił" mi 3 śruby. Czy zostają one na stałe czy wyjmuje się je, a jeśli tak to po jakim czasie . Dziękuje za odpowiedź

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - śruby takie usuwa się ( zabieg w znieczuleniu, pobyt w szpitalu jednodniowy) w okresie około 6 miesiecy.
Pozdrawiam serdecznie, de n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia,techniki wprowadzenia śrub ,skuteczności operacji i przebiegu gojenia się kości po operacji!!! Proszę byc pod stałą opieką operatora- to on wyznaczy ew. możliwość i potrzebę usunięcia śrub!!! zż