Ssanie palców podczas snu przez 5-latkę

Ssanie palcy - jak sobie poradzic? Moja 5 letnia córeczka niemal codziennie podczas snu ssie dwa palce- wskazujący i środkowy. Czasem jeszcze zanim zaśnie zakrywa się kocem żebyśmy nie widzieli a we śnie jak wyjmemy jej palce to wręcz walczy żeby włożyć je z powrotem. Gdy śpi twardo to jednak tego nie robi np. Gdy jest b. Zmęczona Nie pamiętam kiedy to się zaczęło ale o dziwo na zdjęciach tuż po porodzie już trzymała tak ułożona rękę, choć palcy nie ssala tak do 2-3 roku życia, smoczka też nie.

może warto byłoby posmarować paznokcie specjalnym preparatem "na obgryzanie", jeśli poczuje nieprzyjemny smak nie będzie wkładać palców do buzi

Dr n. med. Jolanta Uchman

Szanowna Pani - ssanie palcówu dużego dziecka ( 5la ) jest gestem obronnym, szukającym i potrzebującym pomocy ( z niewiadomych przyczyn). Dlatego, proponuję wizytę u dziecięcego psychologa.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.