Ssanie kciuka przez 5-miesięczne dziecko

Witam. Mój synek ma 5 i pół miesiąca, karmię go piersią. Problem polega na tym, że syn ssie kciuk, o ile da się to opanować w ciągu dnia, bo zaakceptował smoczek, tak w nocy po skończeniu ssania piersi, wkłada kciuk do ust i tak się usypia. Zauważyłam również, że zaczyna ssać palec w celu uspokojenia się kiedy zaczyna płakać. Powiem szczerze, że mam mętlik, jedni mówią, że to normalne, inni, że może przejść w nawyk i dziecko będzie ssała kciuk do 10 rż. Czy powinnam z tym walczyć? w Jaki sposób?

lepszy jest smoczek do zaspokojenia potrzeby ssania, smoczek z czasem pani wyrzuci a palca nie , warto trochę się pomęczyć i wciskać dziecku smoka zamiast palca.