Stan 6-letniego dziecka po antybiotykoterapii

Witam. Mój syn l. 6 po dwa tygodnie temu skończył przyjmować antybiotyk Amoksiklav na zatoki, zaczewienione gardło oraz powiększone migdały, stan podgorączkowy. Teraz objawy powiększenia migdałów powróciły (czerwone gardło, znacznie powiększone migdały, stan podgorączkowy 37,5 st). Płuca i oskrzela czyste. Lekarz zlecił badanie krwi z rozmarem. Proszę mi powiedzieć co oznaczają wyniki:WBC 11,7 (podwyższone), GRA 8,6 % (podwyższone), LYM% 15,6 (poniżej normy), MONO 1,30 (podwyższone).

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą wskazywać na infekcje bakteryjną. Proponuje koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.