Stan po operacji tętnic szyjnych i udarze mózgu

Witam, Moja mama jest po operacji tętnic szyjnych i udarze mózgu, przyjmuje Depakine. Bardzo często ma obniżony nastój i płacze łatwo się wzrusza. Jak mogę jej pomóc i czy ten lek nie jest za ten stan odpowiedzialny ? Podrawiam, Małgorzata

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą być wynikiem przyjmowania Depakine. Może być to także wynik zmian organicznych mózgu. Sugeruję konsultację ze specjalistą neurologiem.