Stan po usunięciu implantu okolicy międzykolczystej

Witam , proszę o interpretacje RM. Stan po usunięciu implantu okolicy miedzykolczystej l4/l5, w tym miejscu zbiornik płynowy 23x10x16mm. Na poziomie l4/l5 zaznaczona jest centralno-lewoboczna wypuklina tarczy mk do 6mm z uciskiem zachyłka lewego z zwężenem otworu mk. lewego. Kanał na 13mm. L5/s1 kanał 19mm. Dehydratacja tarczy mk l4/l5. Czy stan taki wymaga leczenia operacyjnego?

Piotr Pilarski

Opis wskazuje, że jest Pani po operacji. Wynik musi być zinterpretowany w oparciu o wynik badania lekarskiego. Sugeruję wizytę u kierującego na badanie.

Pozdrawiam.