Stan zapalny piersi a pomiar ciśnienia u żony

Żona niezazywa żadnych środków na nadciśnienie zawsze miała niskie ale teraz się robią dziwne rzeczy dostała zapalenie piersi zrobiła usg i ma jakiś stan zapalny w niej i ma temperaturę. Wczoraj była w szpitalu zrobiła badanie krwi morfologia i WBC-wyszlo 35 lekarz powiedział że ma jakiegoś wirusa i przepisał Augmentin i ibuprofen. Czy to możliwe żeby przy takim wirusem występowało takie dziwne ciśnienie? W pozycji stojącej rozkurczowe od104 do 114 a w pozycji leżącej od 80 do 88 nikt nic nie w

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie wiem jaką diagnozę lekarz postawił na podstawie badania lekarskiego i wyniku badań dodatkowych. Antybiotykoterapia nie jest skuteczna w zakażeniach wirusowych a jedynie bakteryjnych. Aby ocenić faktyczne wartości ciśnienia należy dokonywać pomiar ciśnienia tętniczego krwi przez kilka dni o stałych porach - po obudzeniu, w południe i przed położeniem się spać. Ciśnienie powinno być mierzone w jednej ustalonej pozycji ciała (siedzącej lub leżącej), na tym samym ramieniu. Ewentualne powtarzanie pomiarów powinno mieć miejsce z zachowaniem odstępu czasowego (>5 min). Wyniki z kilku dni należy przedstawić lekarzowi rodzinnemu i skonsultować je z nim. Jeśli wartości będą nieprawidłowe zostanie Pana żonie ustalone leczenie przeciwnadciśnieniowe.