Stan zapalny po rozcięciu ścięgna Achillesa

Dzien dobry 1,5 miesiaca szyba prysznicowa rozciela noge i naciela ścięgno Achillesa mialam operacje usunięcia małych szkieł potem 2 tygodnie gips 4 tygodnie but plastikowy teraz zaczęła chodzic bez buta 1 dzien czuje obolałe nogi ma w miejscu zszycia strupa suchy bez stanu zapalnego jak pochodzę miejsce jest mocno czerwone. Jak długo beddie sie goić moja stopa? Czy profilaktyka była dobra i nie za szybko chodzenie ?

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie ocenić uszkodzonego ścięgna i rany pooperacyjnej, aby jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Ścięgno Achillesa jest strukturą słabo ukrwioną i proces gojenia przebiega wolno. Z Pani opisu nie wydaje mi się, aby a szybko rozpoczęła Pani powrót do chodzenia, jednak zawsze należy to robić pod okiem fizjoterapeuty, aby nie doszło do ponownego uszkodzenia ścięgna.