Opatrywanie ran po przecięciu ścięgna Achillesa

witam. 2,5 tygodnia temu przeciełam całkowicie ścięgno achillesa. zrobiono zabieg, założono szwy i gips. po dwóch tygodniach zdjęli szwy, nałożyli drugi gips. jednak nie założono mi żadnego opatrunku na ranę, z ktorej kilka minut wczesniej zdjęto szwy. w tej chwili jestem 4 dni po założeniu tego drugiego gipsu, rana na ktorej nie ma opatrunku ociera mnie o ten gips. nie wiem czy zgłaszać to lekarzowi, czy ktoś moze mial podobny przypadek i mógłby mi pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli przeszkadza Pani opatrunek gipsowy w miejscu zagojonej rany pooperacyjnej, to powinna Pani zgłosić się do ambulatorium, gdzie zakładano gips i zgłosić ten problem.