Stan zapalny, powiększone węzły chłonne od ósemki

Jakiś tydzien temu zaczęła mnie boleć moja prawa ósemka, która zawsze gdzies w połowie cyklu daje mi o sobie znac,. Tym razem jednak ból był śilniejszy, policzek od wewnątrz mocno spuchnięty, ból promieniował do ucha, Nie wiem czy to ma związek z tym co dzieje sie teraz. Otóz żab boli nadal ale nie tak bardzo, mam powiekszony węzęł po stronie zęba, pobolewa mnie ucho a do tego gardło i gęsta flegma, zapchany nos nawet leczone antybiotykiem nie ustają. Prosze o poradę.

Witam,
Ząb ósmy w stanie zapalnym może być przyczyną zakażenia innych organów, zwłaszcza w jego okolicy.Jednak może być też tak, że objawy się na siebie nakładają, a nadwyrężony organizm nie radzi sobie z stanem zapalnym. Sugeruję pozbycie się zęba, w trakcie antybiotykoterapii.Niezależnie od tego konsultację laryngologiczną.
Pozdrawiam,
Joanna Rąpała