Stan zapalny w zakresie penisa

Witam, proszę o pomoc. Od około miesiąca po stosunku bolała mnie żyła znajdująca się 0,5 cm pod napletkiem (żyła okrąża penisa), po 2 dniach ból ustępował. Teraz od 4 dni ból powrócił, mam cały czas powiększoną żyłę w/w oraz nie mam porannego wzwodu, co było naturalne i brak chęci do seksu. Byłem u dwóch urologów, twierdzą że to nic poważnego i przepisali mi Lioton 1000 oraz lek przeciwzapalny. Stosuję zalecone leki od 4 dni i jest bez poprawy, na dodatek mam stan podgorączkowy 36,9. Ból nie ustępuje. Proszę o pomoc!
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno mi konkretnie wypowiadać się w tej sprawie bez bezpośredniego badania. Radziłbym w takim przypadku skoro leki nie pomagają skonsultować się ponownie z urologiem. Może, skoro utrzymuje się ciągle stan zapalny w zakresie penisa trzeba będzie włączyć antybiotykoterapię. Zapewne doszło do zapalenia żyły powierzchownej penisa. Leczeniem wystarczającym w takim przypadku jest stosowanie heparyn (Lioton 1000) przez około 1-2 tygodnie i leków przeciwzapalnych. Aby leki zaczęły działać potrzebny jest jednak czas. W chwili obecnej zalecałbym, więc ponowną konsultację u urologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty