Stany zapalne szyjki macicy i przydatków

Witam. Ostatnimi czasy kilka razy miałam stan zapalny szyjki macicy i przydatków. Miałam wtedy przepisywane różne globulki, po kuracji szłam do kontroli i było ok a po kolejnych 2-3miesiącach stan zapalny wracał. Miałam robioną cytologię miesiąc temu i wynik wyszedł prawidłowy. Lekarz powiedział że nie ma potrzeby robić usg, wymazu lub innych badań. Czy powinnam iść na konsultację do innego ginekologa? Boję się bo mama miała raka szyjki macicy. Proszę o radę
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli czuje się Pani niepewnie, a postawiona przez jednego lekarza diagnoza i postępowanie diagnostyczno-lecznicze, pomimo ustąpienia objawów, nie uspokoiło Pani, powinna się Pani skonsultować z innym lekarzem ginekologiem.
Warto bowiem czasami zasięgnąć opinii więcej niż jednego specjalisty.