Lekki stan zapalny przydatków

Witam, chciałam się dowiedzieć, czy powinnam wziąć antybiotyk przy lekkim stanie zapalnym, gdyż boję się żeby infekcja nie rozwinęła się bardziej. Dziś miałam robione usg mianowicie: trzon macicy prawidłowej wielkości widoczne poszerzone naczynia, w omaciczu. Jajnik prawy prawidłowy jajnik lewy również. Oba jajniki o zatartych obrysach. Zatoka Dauglasa obecność płynu nie stwierdza się. w pochwie jeszcze niedoleczone upławy. Dostałam globulki. Biorę antykoncepcje na zanik owulacji skąd u mnie wieczne infekcje pochwy i przydatków? Proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli lekarz przepisał Pani antybiotyk, to proszę zastosować się do jego instrukcji. Zaniedbanie zapalenia przydatków może doprowadzić do jego przejścia w stan przewlekły, który jest niezwykle trudny do wyleczenia i może skutkować nawet trwałą niepłodnością. Źródłem infekcji mogą być kontakty seksualne, może być obniżenie odporności, czy wreszcie przewlekła forma zapalenia przydatków, przy której bakterie trwają w stanie uśpienia w narządzie rodnym i co jakiś czas ponawiają infekcję.

Pozdrawiam serdecznie!