Starania o ciążę a stosowanie leków przeciw przeziębieniu

Witam serdecznie, Z partnerem planujemy od miesiąca powiększenie naszej rodziny. Od kilku dni oboje jesteśmy zmuszeni do korzystania z leków na przeziębienie. Mam obawę iż jeżeli już jestem szczęśliwa mama czy leki których używam mogą zaszkodzić mojemu dziecku( oczywiście jeśli już jest z nami)? Pisze w ten sposób ponieważ z powodów odległych terminów wizyt, z lekarzem ginekologiem będę mieć przyjemność spotkać się za miesiąc. A testy ciążowe? Hmmm... Nie mam do nich zaufania.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać poziom beta hcg z krwi. Jeżeli będzie dodatni to od razu udać się do lekarza ginekologa lub lekarza rodzinnego.