Starania o ciążę - wyliczenia cyklu

Witam. My z mężem staramy się o drugie dziecko, ale tym razem dziewczynkę. I mamy wątpliwości czy z naszych wyliczeń będzie tak jak chcemy, a więc tak: 6 kwietnia miałam ostatnią miesiączkę, oczywiście cykle mam nie regularne dlatego stosowałam testy owulacyjne.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety wpisała Pani swoje zapytanie w miejscu przeznaczonym na temat, dlatego nie udało się Pani napisać całej wypowiedzi.

Przypuszczam, że Pani pytanie dotyczy zwiększenia szans poczęcia dziewczynki. Badania wykazały, że największe szanse na dziewczynkę mają pary współżyjące na 2 dni przed owulacją. Zbliżenia w dniu jajeczkowania częściej kończą się poczęciem chłopca.

W zaistniałej sytuacji problem polega na wyliczeniu dnia owulacji, który jest stały dla każdej kobiety. W tym celu należy obserwować swoje cykle co najmniej przez 6 miesięcy (optymalnie 12), ale jak się domyślam dla Państwa to za długo.

Może Pani także skorzystać z testów owulacyjnych. Do zbliżeń powinno dochodzić przez cały okres dni płodnych, do mometu w którym testy dadzą pozytywny wynik.

Pozdrawiam.