Starania o dziecko i wyniki badania poziomu progesteronu

Witam, Mam 32 lata, od kilku miesięcy staram się o dziecko. Ginekolog wspomniał podczas ostatniej wizyty, że po 30rż często brakuje progesteronu w fazie lutealnej. Nie zlecił badania, ale zrobiłam je sama w 7 dniu po owulacji (wg moich przypuszczeń co do daty jej wystąpienia). Wynik to 30,99 ng/ml przy normie labolatorium f.lutealna 1,7-27. Czy zbyt wysoki poziom progesteronu to powód do zmartwienia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.