Staranie o ciążę przy niedoczynności tarczycy

Witam,od 4 lat bez ustannie staramy sie o dziecko i nic. Teraz okreslila mi sie tarczyca,poszla w niedoczynnosc.Mamy juz corke, o nia tez staralismy sie 3 lata.Mam 34 lata a miesiaczke mam co 25 dni.

Dzień dobry.

Przed zajściem w ciąży koniecznie trzeba wyrównać funkcję tarczycy - rozpocząć leczenie pod kontrolą endokrynologa. TSH u kobiet starających się o dziecko powinno wynosić wg. aktualnie obowiązujących wytycznych < 2,5, wówczas znacznie łatwiej będzie Pani zajść w ciążę i będzie Pani miała znacznie większą gwarancję, że dzidziuś będzie rozwijał się prawidłowo. Proszę pokazać się endokrynologowi, niewykluczone, że trzeba sprawdzić jeszcze stężenie innych hormonów we krwi. Lekarz po zbadaniu Pani z pewnością ustali , jakie badania należy dorobić.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz