Poziom TSH a starania o dziecko przez 23-latkę

Witam, czy przy podwyższonym TSH i FT4 - prawie na granicy z wartościami przekraczającymi normę Lucetam 800 i magnez mają sens? Jak chodzi o tarczyce to lekarz powiedział że jeśli nie staram się o dziecko to jest ok. Mówiłam że w rodzinę kuzynka ma problemy. Mówiłam o senności, krwi z nosa, rozdrażnieniu i ogólnej "niemocy". Czy po tym może strasznie boleć głowa? Brać to nadal? Proszę o odpowiedź

Dzień dobry,

Przy staraniach o dziecko, odradzam branie Lucetamu. TSH według aktualnie obowiązujących wytycznych dla kobiet starających się o dziecko powinno wynosić < 2,5 (optymalnie 1-1,5). Jeśłi jest wyższe, należy wdrożyć leczenie L-tyroksyną. Warto wykonać również dodatkowe badania. Proszę m.in kontrolować ciśnienie tętnicze i oznaczyć układ krzepnięcia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz