Poziom TSH 2,19 a starania o dziecko

Witam, Chcemy z mężem starać sie o dziecko. Robiłam badania TSH. Mój wynik to 2,19. Lekarz ginekolog zakreślił mi, że powinno być w zakresie 0,5 - 2,5. Patrząc nato wynik w normie i niema sie czego obawiać. Natomiast znajome i wpisy w Internecie pokazują, że powinnam mieć max 1,0. W co mam wierzyć? Czy są powody do obawy? Czy wynik jest dobry czy trzeba go obniżyć u endokrynologa?

Szanowna Pani,

Wynik jest nieco wyższy, niż średni w populacji osób zdrowych w Pani wieku, aczkolwiek mieści się w zalecanych dla kobiet starających się o dziecko normach. Nie ma konieczności obniżania wyniku, aczkolwiek w czasie ciąży, proszę raz w miesiącu kontrolować go. Jeśli podniesie się > 2,5 wówczas lekarz zastosuje odpowiednią dawkę leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz