Stare zakażenie toksoplazmozą w drugiej ciąży
Witam jestem w drugiej ciąży w pierwszej miałam wykryta toksoplazmozę przez kilka tygodni brałam rovamecyne jednak lekarze stwierdzili ze jest to stare zakażenie, teraz jestem w 24 tyg ciąży w pierwszym trymestrze miałam robione badania krwi i wyszli mi usg ujemne teraz miałam powtórzone badania i wyszło igm dodatnie nie rozumiem tych wyników? Proszę o pomoc

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Jeśli wcześniej nie było IgM a było IgG to oznacza, że wcześniej chorowała Pani na toksoplazmozę. Późniejszy wzrost IgM tego nie zmienia.
Pozdrawiam.