Stłuszczenie szpiku w obrębie trzonów kości udowej, piszczelowej i strzałkowej

Odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego stawu kolanowego lewego zastanawiaja mnie dwa ostatnie zdania : Niewielka ilość płynu w jamie stawowej.Stłuszczenie szpiku w obrębie trzonów kości udowej,piszczelowej i strzałkowej.

Niewielka ilość płynu oznacza po prostu jego niedobór, zbyt małą ilość.
Może to skutkować szybszym ścieraniem się powierzchni chrząstek stawowych.
Stłuszczenie szpiku w obrębie kości - zmiany pourazowe.