Stłuszczenie wątroby a powrót do zdrowia

Witam, Stwierdzono u mnie stłuszczenie wątroby. Chciałabym zapytać w jakim czasie przy stosowaniu diety i zażywaniu przepisanych przez lekarza leków może ona powrócić do swojego normalnego stanu? 3 miesiące? pół roku ? rok ? Czy jest to w ogóle możliwe, żeby wątroba była całkowicie zdrowa taka jak przed stłuszczeniem? Pozdrawiam i z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

większość stłuszczeń jest odwracalnych po zastosowaniu diety i aktywności fizycznej oraz eliminacji czynników szkodliwych, dużo zależy od tego czy stłuszczenie przebiegało z włóknieniem wątroby. Pierwszym krokiem jest normalizacja wagi ciała i osiągnięcie zalecanego obwodu w pasie.

Pozdrawiam serdecznie