Stosowanie antybiotyku a działanie antykoncepcji hormonalnej

Biorę tabletki Yasmin, z powodu gronkowca złocistego w pochwie gine. przepisał mi Augumentin. Recepty jeszcze nie zrealizowałam. Antybiotyk ten osłabia działanie tabletek. Mam w związku z tym kilka pytań: 1) 03.01.15r. było współżycie kiedy najbezpieczniej byłoby rozpocząć antybiotyk? 2)po jakim czasie od skończenia antybiotyku jestem ponownie zabezpieczona? 3)czy w trakcie brania antybiotyku mogę zaszczepić się przeciw żółtaczce? 4)czy antybiotyk nie zaburzy działania kolejnego opakowania?

witam,
1-po 2 dniach od stosunku,
2- po 7 dniach od skończenia antybiotyku zaleca się jeszcze dodatkowe zabezpieczenie
3- proponuję zaszczepić się po 7 dniach od odstawienia antybiotyku
4-zależy to od dnia cyklu przyjmowania tabletek, kiedy rozpocznie Pani antybiotyk

pozdrawiam