Stosowanie Bromergonu na hiperprolaktynemię czynnościową

Dzień dobry, mam hiperprolaktynemię czynnościową, endokrynolog zapisał mi Bromergon (4 pierwsze dni po pół tabletki wieczorem, później pół rano i pół wieczorem). Mój ginekolog natomiast stwierdził, że ze względu na reakcje uboczne mam na razie brać tylko pół na noc. Faktycznie nie czuję się po tym leku najlepiej, więc póki co biorę pół na noc. Znajoma poleciła mi jednak ziołowy Castagnus, czy mogę brać jedną tabletkę Castagnus rano i pół Bromergonu wieczorem? Chciałabym zajść w ciążę. Dziękuję.

Szanowna Pani,

Warto , aby zastosowała się Pani do zaleceń endokrynologa, dolegliwości w postaci nudności powinny z czasem ustąpić. Ma Pani zalecona małą dawkę leku, więc nie powinny być nasilone. W razie ich nasilenia, zamiast 1/2 rano i 1/2 tabl, wieczorem może brać Pani całą tabl. na noc. Co do rad znajomej dotyczacej Castagnusa, to prosze pamiętać, że lek ten również może powodować na początku kuracji nudności, a jego przyjmowanie powinna Pani skonsultować z ginekologiem. Nie wolno brać go w ciąży, więc trzeba robić testy ciążowe, jeśli już zacznie go Pani stosować.
Pozdrawiam

Marek Derkacz