Zespół jelita drażliwego z zaparciami a stosowanie leków na hiperprolaktynemię

Cierpię na zespół jelita drażliwego, postać z zaparciami. Transport w jelitach dochodzi do esicy. Są okresy kiedy mam normalne wypróżnienia. Stosuję dietę bogatoresztkową i 2,5l płynów na dobę. Ost zdiagnozowano u mnie hiperprolaktynemię czynnościową i dostałam bromergon, źle zniosłam tylko pierwszą dawkę, teraz czuję sie dobrze, ale znów pojawiło sie zaparcie, trwa juz 5 dni. Dodam że nie pomogła wlewka ani czopki glicerynowe. Czy wiązać to z lekiem? Bo to tylko 1/2 tabl na noc. Jak postępować?

Proszę przeanalizować dietę, bo czasami zaparcia są spastyczne i trzeba ograniczyć błonnik, zwłaszcza surowy. Paradoksalnie to własnie dieta bogatoresztkowa powoduje wtedy zaparcia (dominują skurcze innego rodzaju w jelicie, a perystaltyczne są słabe i nie ma przesuwania masy kałowej)