Zespół jelita drażliwego a stosowanie Debretinu

Witam. zdiagnozowano u mnie zespół jelita drażliwego. (forma zaparciowa).Lekarz zapisał lek debretin i sanprobi. Zalecił wykluczenie z diety mleka słodkiego. Czy to znaczy że nie wolno spożywać mi żadnych maseł, śmietanek, serów żółtych i wszystkiego co powstało na mleku? Jogurty i kefiry pozostawił w diecie. Jak ma się ta choroba do odchudzania? czy jest możliwe zrzucenie zbędnych kg chorując na to schorzenie? z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
można schudnąć ale śmietanka, masło oraz sery żółte nie są wskazane na diecie odchudzającej. Lekarz wykluczył tylko słodkie mleko pewnie ze względu na wysoką zawartosć laktozy, kefir i jogurt orz ser bia ły chudy może Pani spożywać.
Pozdrawiam