Zespół jelita drażliwego i nietolerancja laktozy

Witam, mam 18 lat, stwierdzono u mnie zespół jelita drażliwego oraz nietolerancję laktozy. W marcu chorowałem na krztusiec, ale wciąż mam kaszel. Po urazie mam skrzywioną przegrodę nosową co powoduje katar. Od dłuższego czasu każdy mój staw jakby "uwiera". Ręce, nogi, szyja, żuchwa, nawet plecy mi "strzelają" i również jakby uwierają. Mrugam częściej oczami, bo wydaje mi się, że są zmęczone, lecz krople nie pomagają na dłużej. Chciałbym spytać czy te objawy mogą jakoś łączyć się w coś poważnego?

Witam,

same nietolerancje powodują szereg dolegliwości dla naszego organizmu. Nietolerowany pokarm, traktowany jest przez nasz organizm jak trucizna, stąd gdy spożywamy, posiłki zawierające alergeny wywołujemy reakcje alergiczną. Kaszel, katar, suche oko, zmęczenie, ból mięśni, ból stawów, drętwienie to wszystko objawy nietolerancji pokarmowych. Jelito drażliwe również będzie bardziej dokuczliwe, jeśli będziemy spożywali nietolerowane produkty. Polecam wykonanie testów na nietolerancje i wykluczenie z diety wszystkich pokarmów, które w teście dały pozytywny wynik minimum na 3 miesiące.

Pozdrawiam serdecznie,
--
Wiktoria Kreft
Dietetyk
Sports-Med
Poradnia dietetyczna
ul. Uphagena 28,
80-237, Gdańsk
www.sports-med.pl
+ 48 507 281 643