Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zakwaszeniu organizmu można przeciwdziałać?

Czy istnieje takie zjawisko medyczne jak "zakwaszenie" wynikające z niewłaściwej diety, jaki jest jego mechanizm biologiczny i chemiczny oraz czy można mu przeciwdziałać przez dietę? Informację znalazłem na portalu w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zakwaszony-organizm-brak-energii-i-odpornosci
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Witam,

Oczywiście że tak, dlatego tak ważne jest prawidłowe żywienie. Dobór odpowiedniej diety oraz utrzymanie poprawnego pH krwi.

Serdecznie Pozdrawiam
Robert Lipert
Dietetyk
Lublin

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego posiadający specjalizację z Żywienia Człowieka.
0

Dzien Dobry,

proszę nie mylić pojęć. Zdecydowanie polecam zapoznać się z wyżej przytoczonym artykułem. Teorie mówiące o zakwaszającym działaniu diety są mitami dietetycznymi.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Natalia Główka
dietetyk kliniczny, dietetyk sportowy
www.nutricus.pl

Dietetyk. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam,

Oczywiście, że zakwaszeniu można przeciwdziałać. Częściowo radzi sobie z nim nasz organizm, ale jeśli mamy zbyt stresujący tryb życia i stosujemy niewłaściwą dietę, wówczas naturalne mechanizmy radzenia sobie z zakwaszeniem są nieskuteczne. Przy zakwaszeniu musimy wprowadzić do diety dużo świeżych warzyw, a także owoców. Ponadto warto pić wodę z sokiem z cytryny, wodę alkaliczną lub wodę kokosową. Z diety należy wykluczyć używki. Również umiarkowana aktywność fizyczna, masaż i sauna będą pomocne.

Pozdrawiam,

Dietetyk, mgr Roksana Jurczak

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy